Vzduchem chlazené hořáky MB EVO jsou nástupcem hořáků MB ERGO a MB GRIP. Přebírají od svých předchůdců to nejlepší doplněné o nová, inovativní řešení.

Typová řada hořáků MB EVO představuje novou koncepci hořáků, která razí v designovém i funkčním řešení zcela nové cesty. Myšlenka je taková, že svařovací hořák tvoří spolu s rukou svářeče jeden celek. Jedinečná ergonomie, která je souhrou tvaru rukojeti, umístění i tvaru tlačítek a konstrukčního řešení kulového kloubu, poskytuje každému svářeči dostatek citu a zároveň pohodlí pro probíhající svařovací proces a vysledkem jsou nejlepší výsledky svařovacích operací.

Výhodou je plná kompatibilita spotřebních dílů hořáků MB EVO i EVO PRO s hořáky MB ERGO a MB GRIP. Hubice, průvlaky, pružiny, mezikusy i bowdeny jsou zcela shodné. Nic tedy nebrání k přechodu na používání hořáků MB EVO potažmo EVO PRO při zachování stávajících spotřebních dílů.

Přednosti těchto hořáků:

  • osvědčený "MB" koncept spotřebních dílů pro dlouhou životnost
  • originální 2-komponentní rukojeť – robustní a ergonomické řešení
  • optimální poloha tlačítka a zploštělá konstrukce rukojeti zaručují precizní, pohodlné a zároveň bezpečné vedení hořáku
  • kulový kloub s optimálním poloměrem ohybu - ideální pro držení hořáku
  • speciálně navržená vnitřní geometrie u plynem chlazených hořáků MB EVO zajišťuje „studenou“ rukojeť a vysokou možnou míru mechanického zatížení
  • robustní a optimálně dimenzovaná centrální EURO přípojka pro připojení ke svařečce

Technická data podle EN 60 974-7:


Zatížení: 250 A CO2
220 A směsný plyn M21 (DIN EN ISO 14175)
Zatěžovatel: 60%
Pro drát: 0,8 – 1,2 mm

Při impulsním svařování se výkonnostní parametry redukují cca o 35% u vodou chlazených hořáků a až o 40% u vzduchem chlazených hořáků.